Sevinç Doğu

Photography

03 Aralık 2012 Genel

Herkese Merhaba!

HERKESE Merhaba!

Yunus Emre ‘Paylaştığın senindir biriktirdiğin değil.’ Demiş işte bende bu sözden ilham alarak hikayelerimi yani VİZÖR’ÜM E YANSIYANLARI sizlerle paylaşacağım.

İŞTE İLK HİKAYEM : Aşk Mutlu Olmaktır!

Bu fotograf küçük bir fotoğraf grubuyla gittiğimiz Gölyazı’dan. Türk fotoğraf camiası gölyazıyı çok iyi bilir. Gün batımı, kayıkları, sokaklarında oynayan çocukları ile görülmeye ve fotoğraf karelerinde ölümsüzleştirmeye değer bir yer.

O kadar samimi insanlar yaşıyor ki burada her köşe başında bir hoş geldiniz diyen bulunuyor… Ve siz de kendinizi gerçekten evinizde gibi hissediyorsunuz. Burada yaşanlar objektiflere o kadar alışkın ve insanların ziyaret etmesinden öylesine memnun ki bunu gözlerinin içi gülerek bakışlarından, samimi sohbetlerinden anlıyorsunuz. Ve doğrusu hiç yabancılık çekmiyorsunuz. Bu yüzdende burayı sadece manzara değil portre ve detay fotoğrafları içinde son derece orijinal bir atmosfer sunduğu için çok seviyorum.

Gölyazıyı sevdiğim gibi ters ışıkta çektiğim bu fotoğrafı da çok sevdim, seviyorum.

Nasıl Çektim?

Günbatımında ışığı modellerin arkasına aldım. Pozlamayı temiz gökyüzün parlak bir yerinde yaptım. Elimi yarım bastığım denklaşörden hiç kaldırmadan kadrajı ayarlayarak fotografı çektim.

Çekim Değerleri:

Canon 400D, Iso 100, F 2/8, odak 17 mm, sn 1/500, -0.7 pozlama, Bursa,Gölyazi 21.03.2010

Leave a comment